איכות הסביבה

איכות הסביבה

הורידו מסמכים

בצד העבודה התפעולית של הנמל, משקיע הנמל משאבים רבים בפעולות להגנת הסביבה, מניעת זיהום אויר ושימור אוצרות הטבע באזור מפרץ אילת.

מערכות אקולוגיות להגנת הסביבה

הנמל השקיע מיליוני שקלים בבניית מערכות אקולוגיות שמטרתן למנוע זליגת פוספט ואשלג המיוצאים מן הנמל. מחסני המתקן שבהם מאוחסנים מטעני הצובר נאטמו באופן מוחלט, נרכש מטען חכם השואב את חלקיקי האבק ומונע זיהום אויר. כמו כן, נבנו 4 תחנות לניטור אויר המדווחות בכל רגע נתון על ריכוז חלקיקי האבק באוויר. מערכות הטעינה פועלות בתיאום עם מערכות ניטור אלה ואם נרשמת חריגה מופסקת העבודה במתקן לאלתר.

פעילויות התנדבות להגנת השונית

מל משתתף במבצעי ניקיון בחוף ומתחת לפני המים, בשיתוף עם ארגוני טבע ומתנדבים. מבצעי הניקיון נערכים במתחם הנמל בהשתתפות צוללנים ועובדי נמל. שונית האלמוגים במפרץ אילת ובמימי הנמל בפרט הינה עשירה ומגוונת ולשימורה נודעת חשיבות רבה. פעילויות השמירה על המפרץ דורשות מודעות מתמדת והמשך מעורבות של כל הגופים. הסרטון שלפניכם מציג את העולם הימי המופלא ואת השונית אשר נשתמרה באזור הנמל .

חברת הייעוץ הגדולה בעולם מקנזי פרסמה עבור לקוחותיה תחזית פיננסית לעשורים הקרובים .הקיימות הייתה אחת מחמש הנקודות המרכזיות שציינו

"אם אתם חושבים שירוק זה לירוקים העשור הקרוב צפוי להכות בכם בעוצמה. המתח בין הגידול המהיר בצריכת משאבי כדור הארץ לבין הקיימות – היכולת של כולנו לשרוד בלי להרוס את הסביבה – יגדל דרמטית ויביא לשינויים משמעותיים ברגולציה הממשלתית ובהתנהגות הציבור והצרכנים. השווקים המתעוררים יציבו אתגר ענק לכדור הארץ: הביקוש לנפט, לפחם, לברזל ולשאר מינרלים יגדל בעשור הקרוב ב 30%- לפחות – מה שיגדיל דרמטית עלויות הכרייה והאספקה שלהם. חברות צריכות לתת את הדין לא רק לבעלי המניות שלהם, אלא לכל בעלי העניין שלהן ממשלות, סביבה, עובדים, קהילה. וכל זאת בתקופה שבה הלקוחות שלהם "יציצו" עליהן כל הזמן."